"Młot na fantazmaty historyczne" znów w akcji. Spotkanie online "Mól w sieci 2 z Arturem Wójcikiem"

"Młot na fantazmaty historyczne" znów w akcji. Spotkanie online "Mól w sieci 2 z Arturem Wójcikiem"
Fragment obrysu 3 stron posągu Światowida wyłowionego w 1848 r. z rzeki Zbrucz (Ukraina). Źródło: domena publiczna.
 

W czwartek 20 maja 2021 r. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie online z Arturem Wójcikiem, autorem bloga Sigillum Authenticum oraz książki „Fantazmat Wielkiej Lechii. Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków”.  Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. 

Polecane Waszej uwadze spotkanie wpisuje się w działalność Artura Wójcika, która polega na popularyzowaniu rzetelnej wiedzy historycznej oraz demaskowaniu mitów historycznych. Jej przejawem jest wydana w 2019 r. książka pt.: „Fantazmat Wielkiej Lechii. Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków”, o popularności której świadczy fakt, iż przygotowywany jest właśnie jej dodruk. Autor prowadzi bloga oraz stronę na Facebooku pod nazwą Sigillum Authenticum, które sam określił jako „Jeden z najbardziej kontrowersyjnych blogów historycznych w polskim necie” oraz „Młot na fantazmaty historyczne”. Na początku maja 2021 r. wystartował też „Od a do ż – tak jakby podcast” współprowadzony przez Artura Wójcika, o czym niedawno Wam donosiliśmy.

Czwartkowe spotkanie dotyczyć będzie mitów o początkach państwa polskiego, czyli „teorii” głoszonych przez tzw. „turbolechitów” i „turbosłowian”, które są szczególnie popularne w Internecie. Artur Wójcik odpowie także na pytania czy istnieją naukowe dowody na istnienie tytułowej „Wielkiej Lechii” oraz jak popularyzować historię w sieci i pisać wartościowe książki, które są atrakcyjne dla czytelników?

Wydarzenie będzie transmitowane bezpłatnie na żywo na Facebooku Biblioteki Raczyńskich. Tam też znajdziecie szczegóły.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

ES


Piastowie historiografia Słowianie źródła pisane wydarzenie online